Odchudzanie bez efektu jojo!

Planując redukcję wagi, pierwszą czynnością o której myślimy jest dieta. W następnej kolejności zastanawiamy się, jaki sport pomoże nam schudnąć. A na samym końcu, jakie tabletki na odchudzanie warto kupić? Może Liporedium? Ich producent twierdzi, że dzięki nim uda nam się schudnąć oraz uniknąć efektu jojo! Szkoda tylko, że jego zapewnienia są sprzeczne z opiniami dietetyków – czyli fachowców z dziedziny odchudzania i zdrowego odżywiania.

070

Na początek parę słów wyjaśnienia, czyli garść informacji dla osób, które odchudzają się po raz pierwszy. O efekcie jojo mówimy wówczas, gdy wahania masy ciała po kilku miesiącach od zakończenia diety stanowią minimum 10% nowej wagi. Na efekt jojo narażone są osoby stosujące restrykcyjne diety: głodówki, diety niskokaloryczne lub jednoskładnikowe. Dlatego, jeśli zależy nam na tym, aby nie powrócić do wagi sprzed odchudzania, musimy wprowadzić w życie kilka zasad!

Cierpliwość

Wiele osób rozpoczynających odchudzanie oczekuje natychmiastowych efektów, które mają pojawiać się w wyniku stosowania niskokalorycznej diety. Efekty będą. Pozbędziemy się nadmiaru kilogramów, które wrócą wraz z powrotem do starych nawyków żywieniowych. No chyba, że zamierzasz tak jeść do końca życia? Na śniadanie jabłka, na obiad jabłka, na kolację też jabłka! Tylko pogratulować! Im szybciej tracimy na wadze, tym większe prawdopodobieństwo pojawienia się efektu jojo! Odchudzanie wymaga czasu!

Odchudzanie „od-do”

Wraz z początkiem roku podejmujemy decyzję o odchudzaniu. Zakładamy, że w pół roku uda nam się schudnąć 20 kilogramów. Sześć miesięcy minęło, jak z bicza strzelił, a co dalej? Koniec diety! Hulaj dusza, piekła nie ma! Udało nam się schudnąć, więc możemy jeść to na co mamy ochotę. Słodycze, fast foody oraz inne niezdrowe przekąski. Waga wraca, jak bumerang. Zaczynamy tyć. Ostatecznie ważmy więcej niż przed rozpoczęciem odchudzania! . Decyzja o rozpoczęciu odchudzania powinna być świadoma! Wymaga od nas zmiany nawyków żywieniowych na całe życie, a nie tylko na parę miesięcy!

Racjonale odchudzanie 

Twój przepis na sukces! Musisz zdać sobie sprawę z tego, że tylko racjonalne odchudzanie ma sens. Racjonalne czyli takie, które polega na zmianie nawyków żywieniowych! Nie musisz rezygnować z jedzenia ulubionych potraw! Jedno ciastko nie zrobi Ci krzywdy, ale kilkanaście tak! Postaraj się zachować umiar! Trzymaj się zasady – 90% zdrowych posiłków, a 10% pozostaw na przyjemności. Wystarczy spojrzeć na piramidę żywieniową, aby dowiedzieć się na czym polega zdrowe odżywianie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *