Modne diety odchudzające

Kolorowe magazyny zasypują nas informacji na temat modnych diet. Dieta Atkinsa, Dukana, sokowa, owocowa, warzywna, tygodniowa a nawet weekendowa! Ich autorzy twierdzą, że dzięki nim schudniemy szybko, a nasza sylwetka będzie wyglądać idealnie. Okazuje się, że kobiety wierzą w te cudowne obietnice. Niestety szybka utrata kilogramów wiąże się z szybkim wzrostem masy ciała. Im szybciej chudniemy tym szybciej tyjemy…

p

  • Po pierwsze w trakcie restrykcyjnej diety mamy większą ochotę na produkty zakazane – słodycze, fast foody.
  • Po drugie, nasza przemiana materii zwalnia i to drastycznie! Jeżeli dieta opiera się na zbyt niskiej kaloryczności, to nasz organizm zaczyna bronić się przed głodzeniem.

Szybka utrata kilogramów, to zwykła ściema. Nie jesteśmy w stanie spalić 6 kilogramów tłuszczu w ciągu tygodnia! Co najwyżej możemy stracić nadmiar wody. Cyferki na wadze zmienią się, ale nasz wygląd nie! Jeżeli nawet wytrwamy na restrykcyjnej diecie, to po jej zakończeniu nie wiemy co robić. Nie wiemy jak jeść. W ciągu tygodnia, czy dwóch odżywiamy się ściśle według zaleceń. Mamy dokładną rozpiskę, co mamy jeść i o której godzinie. Nie jest to trudne do wykonania. W końcu to tylko parę dni. Problem zaczyna się po zakończeniu diety. Wracamy do starych nawyków żywieniowych i tyjemy. Znamy tylko dwa sposoby odżywiania – drastyczna dieta lub wysokokaloryczna dieta – https://kreatywnieproste.pl/dieta-atkinsa/ . Nie znamy umiaru – a to właśnie on jest kluczem do sukcesu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *